LKS OSTRÓW - RADOMYŚLANKA 3:0 (2-0)

KRYSTIAN ORTYL - 14' rzut wolny

WOJCIECH CIELAK - 29' asysta Krzysztof Kubik

KONRAD ŚWINIUCH - 78' asysta Wojciech Cielak

W meczu trzeciej kolejki "Okręgówki" piłkarze LKS Ostrów w sobotnie popołudnie pokonali ekipę Radomyślanki Radomyśl Wielki 3:0.

Jest to pierwsze zwycięstwo ostrowskiej drużyny na tym szczeblu rozgrywek. Zwycięstwo tym bardziej cenne, bo odniesione po walce, dobrej grze nad wyżej notowanym przeciwnikiem...

Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa...

Skład LKS Ostrów: Marcin Grzesiak - Kamil Borek (83' Kamil Ogrodnik), Mariusz Cwanek (K), Rafał Kubik, Wojciech Knych - Wojciech Cielak, Łukasz Borek, Krzysztof Kubik, Krystian Ortyl - Jakub Pyskaty (72' Przemysław Nawała), Konrad Świniuch.

Przed meczem było wiadomo, że ekipa gości jest drużyną bardzo niebezpieczną jeśli chodzi o ofensywę, i rzeczywiście już na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie (strzał z dystansu w słupek). W 12 minucie groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego, zawodnik Radomyślanki uderza piłkę głową, jednak nasz bramkarz bardzo dobrze interweniuje.

Chwilę później bramkę z rzutu wolnego przy wydatnej pomocy bramkarza gości zdobywa Krystian Ortyl.

Po kolejnym kwadransie LKS Ostrów prowadził już 2:0. Faulowany był Krystian Ortyl, szybko grę wznowił Krzysztof Kubik, zagrał w pole karne, tam był Wojciech Cielak, który ładnym, technicznym uderzeniem pokonał bramkarza ekipy gości.

Jeszcze przed przerwą LKS Ostrów mógł podwyższyć, jednak strzał z dystansu Krzysztofa Kubika trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak ewidentnie brakowało im pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych. Przez większość czasu wyglądało to w ten sposób, że zawodnicy Radomyślanki wymieniali kilka podań w obronie i posyłali długą piłkę do przodu, która częściej była przejmowana przez zawodników bloku defensywnego naszej drużyny.

W 78 minucie LKS Ostrów zadał decydujący cios. Krzysztof Kubik ładnie wypatrzył i obsłużył podaniem Wojciecha Cielaka. Nasz skrzydłowy z pierwszej piłki zagrał do idealnie wychodzącego na czystą pozycję Konrada Świniucha, który z zimną krwią wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gości i strzelił nie do obrony w dłuższy róg. 3:0.

LKS Ostrów mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale przez ostatnie minuty trochę brakło skuteczności w kilku sytuacjach.